Apartmány Split

Split - největší město na chorvatském pobřeží, které se nachází ve střední Dalmácii ve Splitu (Marjan) poloostrov. Jedná se o jednu z největších turistických, kulturních, sportovních, vědeckých a hospodářských centrem v regionu i mimo. Split je největší dopravní přístav na Jadranu s nejrychlejšímy trajektovími linkami a katamaránským napojením na centrální dalmatské ostrovy (Hvar, Brač, Šolta, Korčula, Vis, Lastovo a Itálie v Ancona, Pescara a Řecko - Igoumenitsa).

Split má celou řadu kulturních a historických památek, muzeí, zelené parky, divadel a koncertních sálů, promenády, náměstí... Mezi památkami  určitě  navštivte kulturní akci - Diokleciánův palác od 4. století (pod ochranou UNESCO od roku 1979.) to je jedinečná památka na světě, četné paláce, Riva, železné brány a socha Řehoře z Ninu.

Město nabízí také bohatý kulturní život a zábavu. Z mnoha výstav, koncertů, pouličních divadel, festival Splitské léto - (1954. - 2009.) - festival umění, že je naše národní a mezinárodní pověst postavena před více než půlkou 20. století . Split nabízí noční život pro všechny věkové kategorie a vkusu. Existuje mnoho nádherných  diskoték, kavárun a barů otevřené až do časných ranních hodin. Hosté kteří  chtějí klid a odpočinek najdou svůj ráj v okolních městech a klidných zátokách.

Ubytování  v Splitu  je četné světově proslulé hotely a  apartmány a pokoje k pronájmu, penziony, kempy a luxusní vily, jachty a plachetnice. Split má vynikající gastronomickou a enologickou nabídku . Četné restaurace a taverny vám nabízí vynikající jídla z ryb, korýšů, dalmatská uzená šunka, sýr, a mnoho specialit, jako jsou dalmatiská dušená pašticada  a dalamtinské  fritule - a exkluzivní bílá a červená vína.

Turisté kteří mají zájem o aktivní dovolenou najdou zde vše - od posilovny, mini golfu, paraglidingu, jízdy na kole a plavání, plachtění, potápění, tenis, turistika, lyžování...

Splitská régie může být hrdá na svoje místní oblasti - mega turistické cíle, jako je Bol na ostrově Brač, Hvar, Makarskou a Baška Voda.