Apartmány Zadar

Zadar - starobylé město - kulturní, politické, správní, turistické a městské centrum severní Dalmácie. Nachází se na severozápadním pobřeží rovných okresů, a je obklopen jedním z nejrozvinutějších souostroví ve Středozemním moři. V blízkosti Zadru se nachází více než 300 ostrovů a národní parky Paklenica, Krka, Kornati a Plitvická jezera. Turistická nabídka Zadra je různorodá pro každý rozpočet. Takže tam je mnoho hotelů, moderní ubytovací prostory a byty, prostory k pronájmu, penziony, kempy, a vily a vysoce vybavené přístavy a námořní centra.

Z památek, které byste měli navštívit doporučujeme  kostel sv Donáta, Katedrala Sv. Stošije , Grisogonov palác, kostely zasvěcené Panně Marii zdraví církve. Kostel Sv. Ilije,  náměstí Pěti studen, Archeologické muzeum, palác Providure, Kopnenou bránu, kapitánovu věž, Zadarské  mořské varhany, Rivu, Pozdrav Slunci a slavný Zadarský  západ slunce, který mnozí považují za nejkrásnější na světě. Důkazem toho je legendární nahrávka slavného režiséra Alfreda Hitchcocka, který navštívil Zadar 1964th.  cituji: "Slunce v Zadru je nejkrásnější na světě a je mnohem hezčí než v Key West na Floridě."

Turisté, kteří hledají aktivní dovolenou Zadar nabízí mnoho sportovních zařízení, jako jsou: plachtění, surfování, potápění, podvodní a pobřežní rybolov, bungee jumping, basketbal, fotbal, tenis, turistika, cykloturistika, lyžování. Hosté, kteří hledají noční život, ale až do časných ranních hodin, toto město nabízí špičkové kluby a bary a řada obřích koncertů a přehlídek v průběhu celé sezóny. Pokud si chcete odpočinout v klidu a pohodě, daleko od shonu města Zadar a okolí vám nabízí klidné a tiché zákoutí, ostrovů a ostrůvků s křišťálově čistým mořem a nádhernými západy slunce.

 Zadarská gastronomie  je založena na jídel z ryb, měkkýšů s vařenou zeleninou jako přílohu. Můžete se také těšit na vynikající sýr, dalmatský pršut, olivový olej a exkluzivní bílá a červená vína.