Centrální Dalmácie

Centrální Dalmácie - centrem a srdcem Dalmácie, která má přes 460.000 obyvatel. To  zahrnuje 16 měst, 39 obcí a má více než 170 ostrovů, ostrůvků a útesů. To se táhne od Rogoznice přes sever na jihovýchod do Gradca.

Největší  turistické centrum město Split, má jednu z nejkrásnějších světových staveb - Diokleciánův palác. Centrální Dalmácie má mnoho krásných písčitých pláží,  nejznámější a nejatraktivnější pláž je Zlatá válka Bol na ostrově  Makarská , četné turistické atrakce (plachtění, mořsky kajaking, potápění, windsurfing), každý rok láká stále více turistů. Centrální Dalmácie  je pro všechny hosty, kteří hledají noční život nabízí mnoho kvalitních módní diskoték a  barů podél pobřeží. Milovníci kultury  se mohou těšit na mnoho kulturních památek, z nichž je nejznámější Diokleciánův palác ve Splitu a staré centrum města. Město Trogir je také pod ochranou UNESCO.

Pokud si chcete užít klid a pohodu, vlny a nádherné západy slunce - Hvar a jeho zátoky jsou ideální pro Vás. Pro milovníky aktivní dovolené Centrální Dalmácie nabízí řadu atrakcí - od cykloturistika, jízda na koni, paragliding, bungee jumping, paintball, turistika a potápění, plachtění, rafting, volné lezení a třešničkou na dortu - hora Biokovo odst. přírodní park) - ráj pro turisty a horolezce. Z mnoha ostrovů, které jsou umístěny v této části Dalmácie, nejzajímavější jsou ostrovy Hvar, Brač, Vis, Šolta, Čiovo,Biševo nejmenší ostrov Jabuka.

Centrální Dalmácie nabízí vynikající gastronomické a enologické nabídky. Takže v mnoha restauracích a hostincích si můžete vychutnat různé druhy ryb, které jsou připravené na grilu, dušené nebo vařené, škeble, krabí maso, parmská šunka dalmatiská  a masné pokrmy - dušené maso s knedlíkem. Vše na konci můžete  zalít sklenkou nejjemnějšího bílého nebo červeného vína.

Tato oblast nabízí vysoce kvalitní a moderní ubytování, vily, hotely, apartmány, moderní námořní přístavy a centra. Nakonec nezapomeňte navštívit interiér  dalmatiského vnitrozemí, kterým  se může pochlubit Sinj se Sinjsko Alkom, která se koná každý rok v 8. měsíc na výročí bitvy která se stala 1715. roku , kdy chorvatští vojáci odrazily útok od Sinja  od 60 000 tureckých vojáků. Ještě tu existují skvělá dvě jezera - červené a modré  jezera.


BračČiovoHvarImotskiKaštelaMakarskaOmišŠestanovacŠoltaSplitTrogirVis