Istrie

Istrie – je  nejkrásnější poloostrov v Chorvatsku, který se může pochlubit báječnou nedotčenou přírodou ve vnitrozemí, křišťálově modrým mořem, středověkými  městy a bohatým  kulturním dědictvím. Nachází se na severním pobřeží Jaderského moře mezi Trstem a Kvarnatském zálivu. Tento turistický ráj nabízí nejširší škálu turistických zařízení na pobřeží a ve vnitrozemí (apartmány, hotely, stylové vily, tradiční kamenné domy...) To se táhne přes 2820 kilometrů čtverečních a žije zde asi 208 000 obyvatel. Jméno pochází z Istrie kmeny ilyrského Histri, který žil v této oblasti. Všichni, kteří chtějí aktivní dovolenou na Istrii najdou celou řadu aktivit, jako jsou jachting, potápění, plážový volejbal, jízda na kole, plavání, surfování, tenis, mini golf, paragliding...

Pro ty, kteří hledají noční život, Istra nabízí mnoho kvalitních módních diskoték a barů podél pobřeží. Milovníci kultůry se mohou těšit na mnoho kulturních památek, z nichž je nejznámější amfiteátr v Pule z říše římské a diecéze bazilika Eufraziova od 6. století, která je jedinou památkou v Istrii, která je zařazená do Světového seznamu UNESCO. Interiér Istre je rájem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Tradiční kamenné domy v interiéru a apartmány. Koupající se v zeleně a nádherné krajině každéhmu hostu zajistí maximální mír.

Z památek, které bychom měli doporučujeme navštívit Národní park Brijuni, Hum - nejmenší město na světě, Motovun a filmový festival Motovun, Umag – kde se koná tenisový turnaj pro všechny tenisové fanoušky, nejnovější filmy a Pula Film Festival, vína a olivový olej...

Jídelníček v Istrii potěší vás svou rozmanitostí. Takže si můžete vychutnat istrijské speciality, kozí sýr, sýr s lanýži, domácí klobásy, ale také  různé speciality  z mořských ryb, mořské plody... Jako dezert si můžete vyzkoušet různé druhy domácích koláčů a lívanečků, které jsou   fritule a krostule. Vše, co potřebuje nalít jsou kvalitní  istrijská vína, které jsme Kozlović a Veralda.

Zvýšená turistická centra s vlastním ubytováním jsou v Istrii Pula, Rovinj, Poreč, Novigrad, Umag, Rabac, Vrsar a Medulin.


FažanaKanfanarLabinMarčanaMedulinNovigradPorečPulaRašaRovinjSredišnja IstraUmag