Apartmány Poreč

Poreč - je luxusní turistické letovisko na západním pobřeží Istrie. Starý je téměř 2000 let s bohatými  kulturními a historickými budovami a památkami, z nichž je  nejvýznamnější a nejhodnotnější Eufraziova bazilika – která  je náboženským komplexem postaveným  začátkem šestého století za vlády biskupa Eufraziova a císaře Justiniána I. A v roce 1997 byla  UNESCEM  prohlášena světovým kulturním dědictvím. Mezi další památky které byste určitě měli navštívit  zahrnujeme: Staré město které bylo postaveno v římské době, Maraforovo náměstí, Porečskou věž z gotického období, Istrijské shromáždění - františkánský kostel z  13. století, velký  Neptunův chrám..

Poreč nabízí stylové ubytování, vily, kempy, hotely , nudistické tábory, rodinné domy a prostory k pronájmu. V Poreči každý host najde něco pro sebe. Ti, kteří hledají rekreaci a rekreační aktivity si můžou vychutnat z těchto aktivit: jízda na koni, vodní lyžování, bungee jumping, jízda na kole, plážový volejbal, fotbal, halové sporty, potápění .. . Turisté kteří chtějí mír a klid se můžou těšit na krásné procházky podél moře, krásně upravené parky a četné jednodenní výlety, z nichž doporučujeme výlet lodí do Národního parku Brijuni.

Kromě řady kulturních zařízení a akcí Poreč nabízí četné bary a diskotéky pro všechny hosty, kteří  hledají noční život. Četné restaurace, taverny a hostince s širokou nabídkou  mořských plodů a kontinentální kuchyně ceněné  istrijské lanýže, istrijský pršut to je suchá šunka a slavné istrijské koláče lívance a  krostule. Nejznámější vynikající istrijská vína jsou Kozlović a Veralda.

Istria má velmi dobré dopravní spojení se všemi velkými městy z okolí (Pula, Záhřeb, Terst, Lublaňa, Rijeka), v blízkosti je letiště (Pula – 60 km)  vlakové nádraží , poblíž je i  přístav – tento turistický ráj je  snadno dostupný  pro všechny hosty z celé Evropy.