Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie - Nejjižnější část chorvatského pobřeží, která se táhne od řeky Neretvy  do Dubrovníka, která hraničí s Černou Horou. Největší turistická centra jsou město Dubrovník - jedno z nejznámějších měst ve Středomoří. Největší atrakcí jsou jeho středověké městské hradby, které se rozpínají přes 1940 metrů a představují symbol svobody Dubrovníka. Dubrovník je oblíbenou destinací pro mezinárodní tryskové lety každý rok jejich jachty plují ve svých vodách a zakotví v přístavu Gruz Dubrovníku. Možnost ubytování v Dubrovníku se orientuje na vysoce elitní cestovní ruch. Protože je její výjimečná krása a bohatá historie zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví. Další turistická centra jsou Cavtat, Klek, Ston, Orebič, poloostrov Pelješac a Konavli.

Nejdůležitější ostrovy tohoto regionu jsou ostrov Mljet, Korčula, Lastovo a Elafitské ostrovy. Ostrov Mljet je nejzelenější z ostrovů, ale také národní park. Tato oblast nabízí vynikající gastronomické a enologické nabídky. Řada výborných restaurací, hotelů,  vám nabízí výborné pokrmy, jako ryby, chobotnice, krevety a slávky, a grilované maso s rozmarýnem a olivovým olejem. Z nejslavnější dezert Dubrovníku je flan, který doporučuji všem, aby ho zkusili. Nabízejí také velké asortimán vína (od Merlot, Cabernet a Dingač,  Malvasia, Pinot nebo granulí).

Všichni milovníci Jižní Dalmácie nabízí aktivity jako plachtění, surfování, vodní lyžování, rybaření, potápění, jízdu na kole. Tato oblast také nabízí moderní ubytování, vily, hotely, apartmány, moderní přístavy, námořní přístavy a námořní centra. Pokud návštívíte Konavle nezapomeňte vyzkoušet mandarinky z Neretvanského  údolí, která je považována za nejlepší na světě, ale i melouny, pomeranče, švestky, hrozny.


DubrovnikElafitiKlekKorčulaLastovoMetkovićMljetPelješacPloče