Lika i Gorski Kotar

Lika - kontinentální oblasti Chorvatska, ohraničená horami Velebit (jižní a západní), Velká Kapela (západ) a Malá Kapela (sever) a Lika Plješivica (východ). Je ideální pro turisty, kteří chtějí aktivní dovolené, ale i ti, kteří nemají rádi středomořské letní teploty. Obklopená vysokými horami a lesy  je ideální pro horolezce, turisty, cyklisty a v létě i v zimě pro lyžaře. Četné řeky a peřeje jsou ideální pro jízdu na kajaku a rybaření. V půlce Like je nejznámější národní park v Chorvatsku - Plitvická jezera. Tato "perla chorvatské pevniny" je zařazena do seznamu chráněných památek UNESCO přírodních oblastí 1979th. Lika nabízí i širokou nabídku ubytování, to  jsou apartmány, pokoje, penziony, hotely...

Vzhledem k povaze obklopené horami, lesy a řekami je Lika založená na nejvyšší nabídku horolezectví, myslivosti a venkovské turistiky, rybaření a agroturistiky. Nejzajímavější větší místa v Lice  jsou Gospić,Otočac,Ličko Lešće a Zavižan.

Na jedné straně moře,a  na druhé  hory s hustými lesy tato oblast je specifická a jedinečná. To je rájem pro všechny milovníky přírody, pěší turisty a recreativce.Dokonce můžete vidět v koloniich bělohlavé supy i  modré jeskyně, Velebit degenia... Lika svojí postavou gastronomie je založena na bohatství lesů a vody. Četné restaurace nabízejí vynikající pokrmy ze zvěřiny, známích Lika jehňat, medvědí  šunka, žampiony, pstruh, ovčího a kravského mléka sýr.


DelniceDuga ResaGospićGračacJosipdolLovinacMrkopaljNP PlitviceOgulinOtočacRakovicaSkradTršće