Severní Dalmácie

Severní Dalmácie - nejmladší chorvatská turistická destinace, která má více než 500 ostrovů a ostrůvků. Nejznámější ostrovy jsou Pag, Murter, Ugljan, Pašman, Vir, Zlarin, souostroví národního parku Kornati a Park přírodního parku Telaščica na Dugom otoku. To se táhne z oblasti ostrova  Pag na severu na Město Primošten na jihu. Centrem této části dalmatinského města Zadar - historické město plné historického a kulturního dědictví,starý 3000 let. Severní Dalmácie nechává svoje návštěvníky bez slova kvůly svojí přírodní kráse. Zde jsou umístěny tři národní parky a to jsou NP Kornati, NP Krka i NP Paklenica. Také tam jsou dva přírodní parky (PP Telašćica i PP Vransko jezero). Dvě největší města jsou Zadar a Šibenik, která jsou bohatá na historické a kulturní památky. Fórum v Zadaru a sv. Jákobův pouze část z památek, které musíte navštívit.

Severní Dalmácie nabízí stylové ubytování, vily, hotely, apartmány, moderní námořní přístavy a námořní centrum. Nenechte si ujít i ochutnat vynikající speciality dalmatiské kuchyně a vynikající  dalmatiská vína. Větší centra této oblasti jsou Vodice, Primošten, Rogoznica, Starigrad – Paklenica i Pirovac.

Tato oblast je nejvíce ideální pro ty turisty, kteří hledají zábavu na nejšílenější a pártyjích
po celý den. Na ostrově Pag je známá pláž Zrće která se správem nazývá "chorvatská Ibiza". Zde zábava nekončí. Slavné kluby Aquarius, Papaya i Kalypso hosté z nejslavnějších klubových DJs elektronické hudby, jako jsou Tiesto, Paul Van Dyk , Swedish House Mafia chcete-li zvýšit atmosféru a pohnout vaše tělo na bláznivou zábavu.

Pro milovníky aktivní dovolené Severní Dalmácie nabízí řadu atrakcí - od cyklistiky, plachtění, potápění až do bungee jumping a paintball. Ti, kteří chtějí mír najdou své útočiště v klidné zátoce v Severní Dalmácii, která  má bohaté  Čisté moře, jeden z nejkrásnějších západů slunce, krásné ostrovy - všem hostům zůstane v trvalé paměti a přiláká jich  zpátky.


BiogradDugi Otok

KninKornatiKrka (rijeka)MolatMurterPagPaklenicaPašmanPrimoštenPrvićRavaRogoznicaŠibenikSilbaUgljanVirVodiceZadar