Slavonie

Slavonie a Baranja - Historická oblast ve východním Chorvatsku, která se nachází od severa řeky Dravy do Savy a Dunaje na jihovýchodě. To je nejvíce rozvinutá část Chorvatského zemědělství. Díky mnoha řekami, lesy, potoky, tato oblast nabízí vynikající venkovskou turistikyku a tradiční lov a rybaření. Slavonie a Baranja je ideální pro turisty, kteří hledají klid a ticho.

Centrum Slavonie v Osijeku – město které  je bohaté kulturním a historiským dědictvím je největší turistické centrum této části Chorvatska. V Osijeku určitě navštivte pevnost a promenádu podél Drávy v Osijeku, která byla vyhlášena nejkrásnější promenádou v Chorvatsku i jinde. Enologická a gastronomická nabídka je vynikající. Základní charakteristika kuchyně Slavonie a Baranja jsou velké porce chutné a docela pikantní jídla. Takže si můžete vychutnat slovanské klobásy, šunka, sýr , nakládaná zelenina, pastýř to je něco jako gulaš se všim všudy, rybí dušená maso, zvěřiny, ryb z řeky, ale nejlepší grilování.  Dobré jídlo zalijeme sklenkou nejlepšíha vína a slivovice.

Na rozdíl od větších měst Osijek ve Slavonia a Baranji k návštěvě : Vukovar, Vinkovce, Slavonski Brod, Požegu, Daruvar, Novu Gradišku, Županju, Đakovo a Našice. Slavonie a Baranja rovněž nabízí vynikající ubytování začínající od hotelů a penzionů do apartmánů a pokojů.


BrestovacĐakovoKneževi VinogradiKopački RitLonjsko poljeOsijekSlavonski BrodVukovar